درد بی درمان

احمد فرهمند

مدیر سایت

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

۳۷ پاسخ

 1. ایران آزاد می‌گه:

  درود بر جناب فرهمند
  مدیریت جهانی جناب ریس جمهور چنان کارساز بوده است که اروپاییان از سر دلخوری و حسادت و ترس از اینکه ایران با این مدیریت شکوه دیرینه خود را باز خواهد یافت تحریم خرید نفت از ایران را به کار بسته اند و بر ان شده اند تا به خیال خود مایه های کمبودهای در ایران را سبب شوند غافل از اینکه مردم ما به گفته اندیشمند بزرگ و محبوب سید احمد خاتمی که محبوبیت از سر و رویش میبارد حتی یک اه هم از این نداشته ها نخواهند کشید تا دشمنان شاد نشوند!!؟
  این دولت که پاکترین دولت تاریخ است را بی جهت به اختلاسهای میلیاردی نسبت میدهند تا از محبوبیتش بکاهند ،بیچاره خاوری چه ادم با شخصیتی بود بی جهت به او تهمت زدیم اکنون در کانادا از او چنان استقبالی شد که همه گان به مدیریت توانمنندش پی برده اند ،اینان مردان خدمتگزار این دولتند ،تا کور شود چشم استکبار جهانی که این مدیریت توانمند را نمیتواند ببیند.
  فرهمند جان ،تا پایان سال جهانیان ناچارند بیایند و نسخه مدیریت ما را مورد استفاده قرار دهند ،صبر کنید تا ببینید که امریکا به دست و پایمان بیفتد که سیستمهای اقتصادی و مدیریتی ما و به خصوص برنامه های سیاست خارجی را برایشان اموزش دهیم.

 2. سعيد می‌گه:

  درآمد ماهانه کمتر از ۹۴۶ هزار تومان زیر خط فقر

  خبرگزاری تابناک

 3. فاطمه قائدی می‌گه:

  چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟!!

  • احمد فرهمند می‌گه:

   درود
   اگر عیان میبود،برای تماشای جمال این مدیران کارآمد ،سرودست نمی شکستیم و از سرو کول هم بالا نمی رفتیم .اگر عیان می بود که ……..،بگذریم

   • احمد حسن پور می‌گه:

    یقیناافراد ذینفع سرو دست میشکنند. اما کسی را نمیشناسم که از سر بیخبری و نوع دوستی و مسئولیت پذیری با مدیران کارآمد پیوند خورده باشد و او را در آغوش کشیده باشد مگر از پس مصلحت اندیشی که همان منفعت طلبی است. همیشه همبستران و مدافعان این مدیران لایق از همین قشرند و در مقابل مهاجمان سینه سپر میکنند.

   • محمد قائدی می‌گه:

    سلام آقای فرهمند قائدی هستم اگه میشه بیشتر درباره تاریخ لامرد در سایت بنویسید

 4. عبداله فضلی می‌گه:

  سلام .
  لاجرم پس از خواندن چنین مطالبی چاره ای جز تایید نیست و چیزی بیشتر بر آن نمیتوان نگاشت وقتی همه ادعاهای نویسنده در زندگی عملی و دنیای غیر مجازی قابل لمس و درک است…

 5. حمزه مینیاتور می‌گه:

  ما از دید یک اقتصاددان و یک تحلیل گر اقتصادی به موضوع نگاه نمی کنیم، بلکه به عنوان یک شهروند عادی در جامعه که هرهفته و هرماه برای خرید اقلام مصرفی و خوراکی به بازار می رود به قضیه می نگریم. با حضور در بازار مشخص می شود که میزان گرانی کالاها با آمارهای اعلامی درتناقض است و درصد افزایش قیمت ها دریک ماه نسبت به ماه قبل درصد خیلی بالاتری را نشان می‌دهد.
  افزایش چشمگیر قیمت پوشاک، هزینه های درمانی، لبنیات، حبوبات، برنج، گوشت ، مرغ، تخم مرغ و… (که متاسفانه درشهرلامرداصلا کنترلی مشاهده نمیشود ) واصلا کاری با آمار هم نداریم! درآمد مردم کفاف نیازهایشان را نمی دهد. حقوق برجی ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان(وضعیتی ایده آل دربیکاری موجود) چگونه می تواند جوابگوی کرایه خانه بالای ۲۰۰ هزار تومان، قبض های آب و برق وگاز باشد. آیا این سرپرست خانواده خرج خورد و خوراک، پوشاک، هزینه درمان و آموزش ندارد، تفریح را قلم می گیریم چون اصلا جایی برای مطرح شدن ندارد.

  • احمد فرهمند می‌گه:

   درود حمزه جان،مردم مابعد از مردم پاکستان ،بیشترین هزینه درمانی را خود می پردازند یعنی حدود ۷۰%.درحالی که بیشتر دولتها و مجالس قانونگذاتری وقت خود را صرف مردم خود می نمایند در کشور ما بیشتر صرف مسایل خارجی می شود.

 6. سید محمود ابراهیمی می‌گه:

  درود آقای فرهمند عزیز.

  حقیقتاً حرفهای آقای احمدی نژاد را خیلی جدی نگیر. آدم متوهم ، بر اساس ذهن و دنیای کوچک خودش هر خیال بافی می کند! در مجموع وقتی کشور بسمت مدرک گرایی سوق می یابد و افراد غیر تحصیلکرده القاب آکادمیک را به خود می بندند بیش از این هم انتظاری نیست.

  می خواستم دنیا را تغییر دهم !!
  برسنگ قبرکشیشی چنین نوشته شده بود: آن هنگام که جوان بودم و فارغ ازهمه چیز و تخیلم مرز و محدوده ای نمی شناخت در سر آرزوی تغییر دنیا را می پروراندم. بزرگتر و خردمندتر که شدم دریافتم جهان تغییر ناپذیر است پس افق اندیشه ام را محدودتر کردم و بر آن شدم تا تنها کشورم را تغییر دهم. اما این عملی نبود. پس از سالها زندگی و تجربه آخرین تلاش نومیدانه خود را صرف تغییر خانواده ام کردم اما افسوس آن ها نیزکه نزدیک ترین کسان به من بودند تغییر نکردند. اکنون که در بستر مرگ آرمیده ام به ناگاه حقیقتی را یافته ام. تنها اگرخودم را تغییرداده بودم آن گاه نمونه ای می شدم برای اعضای خانواده ام تا آنان نیز خود را تغییر دهند . با انگیزه و تشویق آنها چه بسا که کشورم نیز اندکی اصلاح می شد. شاید می توانستم دنیا را هم تغییر بدهم!

  بقولی: موش تو سوراخ نمیرفت جارو به دمش می بست !

 7. زرتشت صفری می‌گه:

  درود احمد عزیز. ممنون از مطلب خوبی که نوشتی.

  بقول آقای احمدی نژاد, اینقدر قعطنامه صادر کنند, تا قطعنامه دونیش بترکه!
  بفرما, اینم پاسخ رئیس جمهور!!!! . دیگه چه توقعی میشه داشت ؟؟؟
  البته بیچاره تقصیر خودش نیست, چون معتقده این مدیریت امام زمان هست!!

 8. عبداله فضلی می‌گه:

  سلام دوستان.
  خیلی از کامنت های این مطلب علیرغم اینکه خود مطلب و حرف نویسنده قابل قبوله توهین آمیزه و غیر اخلاقی. لطفن توهین رو با انتقاد اشتباه نگیرید .

 9. سیدابوالقاسم هاشمی می‌گه:

  سلام دوستان
  همانطور که جناب فضلی گفت واقعیت را نمی توان کتمان کرد اما انصاف اقتضا می کند سهم ونقش هر نهاد یا سازمان مسئول در این امر در نظر گرفته شود اختیارات وامکانات در اختیا ررییس جمهور سنجیده شود و سپس انتظارات مطرح شود یادمان نرود اقای خاتمی رییس جمهور را تدارکاتجی می نامید لذا نقش بنگاههای اقتصادی ،تعزیرات وبازرسی ونظارت قوه قضاییه مجلس وحتی خود مردم …….نیز نقد وبررسی شود تا از مطلب حب وبغض نسبت به فرد یا افراد خاصی برداشت نشود ومطلب زیبای جناب فرهمند در ابلاغ رسالت وبیان پیام اصلی که درد بی درمان گرانیست عقیم نماند ومنحرف نشود
  موفق باشید

  • آشنا می‌گه:

   سلام جناب آقای هاشمی .مثلاض بحث روز که همان مرغ باشد آیا این مشکل ناکارآمدی دولت را ثابت نمی کند؟دولت فعلی بیشتر از آنکه به فکر برنامه ریزی برای مردم ومشکلاتشان باشد وقت خودرا صرف مسایل بیهوده می نماید.خیلی از حرفهایی که نباید زده شود برای ما مشکل درست می کند البته دلیل آن هم مشخص است با این کارها قصد منحرف کردن ذهن مردم نسبت به عدم توانایی خودرا دارند.حربه ای که بارها توسط دولت اجرا شده است.

 10. سیدابوالقاسم هاشمی می‌گه:

  سلام دوست اشنا
  قصد من دفاع از دولت نیست میگویم چه کسی باید جلو فرافکنی وجوافرینی دولت را بگیرد ؟همانگونه که در بسیاری از مواقع که به ساحت سیاسی بعضی خدشه وارد شده با قاطعیت وارد شده اند
  بحث بعدی خیلی ها برای حجاب وکراوات !!!خط ونشان می کشند واظهار نظر میکنند چرا بربازار ومشکلات اساسی مردم نظارت ندارند ؟
  متاسفانه در این کشمکش سیاسی مردم قربانی شده اند وانچه البته به جایی نرسد فریاد است
  با ارزوی توفیق

 11. سيداحمد موسوي پور می‌گه:

  درد بی درمان…
  درد بی درمان چشیدن گرانی و نگرانی است در حالی که قوه و قدرت و حق “آخ گفتن” نداشته باشی…
  درد بی درمان دیدن هیچی و پوچی جامعه است در حالی که خود نیز به نیستی می روی و نای “آخ گفتن” نداری…
  درد بی درمان به یغما رفتن سلامت و طراوت است در حالی که جرات و جسارت نجوای این یغما را با دیگران نداری…
  درد بی درمان “خراب خودرویی” است که همه زاد و توشه را می گیرد و جان و روانت را نشان می رود و آنگاه می گوید “خودروی ملی” زیبنده ملت ایرانی و تو هاج و واج به تعویض ” گیربکس” مشغول می شوی و آخرین نرخ “دیه” را محاسبه می کنی..
  درد بی درمان خلقیات غریب فرمانبران و فرماندهانی است که فریاد بستن تنگه هرمز را سر می دهند در حالی که میلیونها نواده هرمز تنگه معیشتشان تنگ تر شده است و بند نافشان به خروجی آن تنگه وصل است…
  درد بی درمان….

 12. محمدجوادصفایی می‌گه:

  چیزی که عیان است مشکلات اقتصادی سایر کشورهای جهان است….
  چیزی که عیان است راهپیمایی اعتراض آمیز مردم آمریکاست به تورم یک رقمی شان…
  چیزی که عیان است ورشکستگی بانک ها و صنایع غرب است…
  چیزی که عیان است نفوذ انقلاب ما در میان مردم دیگر کشورهای جهان است …
  چیزی که عیان است فساد و بی بند و باری در غرب است ..
  چیزی که عیان است رضایت مردم از تمام اقدامات حکومت مان است …
  چیزی که عیان است حضور پرشور مردم است…
  چیزی که عیان است فتح قله های علم و صنعت در سطح جهان است …
  چیزی که عیان است زنبیل هایی است که مدیران سایر کشورها گذاشته اند تا بیایند و از ما مدیریت بیاموزند.
  آری از ما می اموزند همانگونه که لقمان ادب می آموخت، حرف های احمد مرسی در گوشم زنگ می زند….کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. مجید ع می‌گه:

  دوستان و همراهان موافق و مخالف هر چیز.
  چرا اینقدر به این دولت عدالت گستر و خدوم و بی ریا اعتراض میکنید.
  ۱-خوب مرغ گرون شده که شده دولت بره با مرغ فروش برخورد کنه با مرغدار برخورد کنه با دان فروش برخورد کنه یا نه باید رفت با خود مرغ برخورد کنه .
  اگه با هرکدوم از اینا برخورد بشه که نمیشه به دولت عدالت گستر گفت. پس بهتر اونه که با هیچکدوم برخورد نکنه و خودش را به کوچه علی چپ بزنه و بگه که مگر قیمت مرغ گرون شده. وبه خاطر اینکه به یکی ظلم نشه خودش بشه سیبل مقابل.
  ۲- نان قبل از آغاز فاز دوم گرونی ها که قراره کلنگش با سخنان مستقیم و بی پرده رییس جمهور مردمی بزودی زده شود گران شده که علاوه بر افزایش قیمت با کاهش سایز نیز همراه بوده. حالا یکی پیدا شده و میگه قرار نیست نان گرون بشه .حالا به نظر شما دکتر چکار کنه : قیمت نان را به حالت اول برگردونه و یا نه اون مسئول را عوض کنه.در هردو صورت باز هم مشکل پیش میاد . نان ارزان شود . نانوایی ها معترض میشن و اگر اون مسئول را عوض کنه که دیگه از دوستان و آشنایان کسی نموده که یکبار رئیس نشده باشه . پس نتیجه میگیریم سکوت بهترین گزینه است.
  ۳- نمیدونم بگم یا دیگه همین دو مورد کافیه . چون از این بگم ها در کشور زیاد پیدا میشه؟

 14. احمد فرهمند می‌گه:

  درود مجید جان
  دربرابر استدلال شما زبانمان بند آمد.حرفتان کاملاً حساب .پیروز باشید و سربلند

 15. مهدی می‌گه:

  با سلام واحترام در مورد گرانی قیمت مرغ که جناب افای استاد فرهمند به ان اشاره کردند توجه ایشان وسایر دوستان را به مافیای اقتصادی جلب می کنم دولت کنجاله سویا را با ارز دولتی وارد کرده ولی بعضی از مرغ داری ها ان را در بازار ازاد فروختند این در مورد گرانی مرغ (به گزارش شبکه ایران)
  خوب حالا چند نکته در مورد گرانی
  ۱-گرانی به این دولت یا آن دولت وشخص رئیس جمهور بستگی ندارد آقا سیستم خرابه
  الف)گرانی ۱۰ برابری قیر در زمان دولت اصلاحات
  ب)گرانی در زمان دولت سازندگی( یادتان هست یک فوطی روغن جه قدر شد؟)
  ۲-نباید تحریم ها را نادیده انگاشت وقتی دست بانک مرکزی بسته ونمی تواند ریال را تقویت کندوقتی به دلیل تحریم سیستم بین بانکی جهانی دولت مجبور می شود نفت را با سایر کالاها مبادله کند.
  ۳-واحد های که به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند نمونه آن کمیاب شدن قیمت مرغ در فروردین ۸۹ کم شدن پودر شوینده در سال ۸۷
  ۴-متاسفانه به دلیل نبود کنترل بر واصناف اگر شما هم مثل من غذا بیرون زیاد میل می کنید می دانید هر شش ماه یک افزایش قیمت داریم آهن یک ریال گزان می شه آقا ۱۰۰ هزار تومان رو دستمزدش می بره به نظر شما کابینت اشپزخانه این قدر گران باید باشه یارو خودش به من گفت برای من مشتری بیار ۱۰۰ هزار تومان برای خودت چرا امروز دستمزد یک کارگر از مصالح ساختمان گران تره.

  • درود مهدی جان
   بابت گرانی ۱۰ برابری قیر باید خدمتتان عرض کنم که مصوبه مجلس بود و لایحه دولت نبود . مجلس در کمیسیون برنامه و بودجه همان سال تصمیم گرفت که قیر ۱۰۰۰ درصد از تاریخ ۱/۱/۸۱ گران شود و دولت ملزم به اجرا
   در مورد سیستم : پارسال در مهرماه تخم مرغ رفت بالا؟ همه اینها درست ولی تا زمانی که ما نخواهیم با باقی دولتهای دنیا رفتاری دوستانه داشته باشیم همین است . شاید دیگر روز جنسی دیگر بالا رود در سال ۱۳۵۳ دولت وقت با کارشناسی هایی که انجام داد به این نتیجه رسید که کشت گندم آن هم در جنوب مقرون به صرفه نیست زیرا منابع آبهای زیر زمینی در ایران محدود است و باید بجای کشت اقلام پر مصرف از نظر آب به کشتهای دیگری نظیر نخل کاری ،‌ گز کاری( جهت استفاده در صنایع چوب و کاغذ ) ،‌ سیفی جات و … روی آورند متاسفانه این دو دهه اخیر چنان به کشت غرق آبی مجوز دادند ( برخی ها بدون مجوز ) که وضعیت آبهای زیر زمینی شهرستان های لامرد و مهر خود مبین این موضوع است .
   درد درد بی مسئولیتی است
   درد درد سوء مدیریتی است .
   درد درد نا کارشناس بودن عوامل است .
   درد دردِ …..
   سپاس

   • مهدی می‌گه:

    با سلام ودرود خدمت جناب استاد عبدالرضا عرض کنم در همان سال رئیس مجلس ششم از آقای زنگنه (وزیر نفت)درمورد گرانی قیر نوضیح خواست پس به مجلس مربوط نمی شود در مورد رابطه جهانی ما با دیگر کشور ها باید چند نکته عرض کنم:
    اول:بنا به فرموده امام خمینی(ر ه) ما با همه کشورخارجی می توانیم رابطه داشته باشیم به غیر از دو کشور ۱-رژیم اپارتاید افریقای جنوبی ۲-رزیم اشغال گر قدس
    دوم:با نگاهی به روابط کشور ما در پیش از انقلاب اسلامی با کشورهای غربی چند نکته عرض می کنم که نشان از خیانت آنها در حق ملت ایران
    ۱-لغو یک جانبه فروش ۳۰۰ فروند جنگندهf16 از طرف دولت امریکا
    ۲-تحویل ندادن یک فروند f14(تامکوت)که تا ان زمان ۷۹ فروند به ایران تحویل داده شده بود
    ۳-بلوکه کردن میلیاردها دلار سرمایه ملی در بانک های امریکا
    ۴-لغو یک جانبه قرار دادهای اتمی از طرف المان وفرانسه
    ۵-تحویل ندادن کیک زرد خریداری شده ایران از طرف فرانسه
    ۶-خیانت های بی شمار در جنگ تحمیلی در دادن سلاح های شیمیایی به رژیم بعث عراق
    ۷-ساقط کردن هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو امریکایی در تیر ماه ۶۷
    ۸-حمله به سفارت ایران در لندن وشهادت دیپلمات های ایرانی در سال ۵۹
    و موارد بسیاری دیگر……
    سوم واما در مورد فعالیت های اتمی در سال ها اخیر
    ۱-در تمام ادوار گفتگوها ما را تهدید به شورای امنیت کردن
    ۲-زمانی که ایران در سال ۸۳ برای اعتماد سازی تعلیق کردن انها با تعهدادتشان عمل نکردن
    ۳-تا جایی این دشمنی ها پیش رفت که ما را محور شرارت خواندند
    ۴-جناب اقای اعتماد ئیس سازمان انرزی اتمی در زمان شاه در نظری جالب از دولت ایران خواست که از NPTخارج بشود.
    دوست عزیز به قول فیلم اخراجی های ۲ این ها با ایرونی جماعت عقده دارند خوب حالا کی باید رفتارش رو تغیر بده ما یا اونا.

    • محسن می‌گه:

     مهدی جان سلام
     مهدی جان وقتی رییس مملکت ما به طور رسمی نابودی یه کشور دیگه که عضو سازمان ملل هست رو خواستارمیشه چه توقعی داری؟همه ی اینا به رفتار ما هم برمیگرده.مثلا ما با هیچکدوم از همسایه هامون میونه خوبی نداریم. مرتب با فریادها و مشتهای گره کرده و رگهای از گردن بیرون زده مون مرگ دیگران رو طلب میکنیم توقع داری اونوقت فرش قرمز برامون پهن کنن؟برای سازمانهای بین المللی که خودمون هم عضوش هستیم تره خرد نمیکنیم و مصوباتش هم به بدترین شکل و لفظ مسخره میکنیم آخه ما به چی پایبندیم؟

     • مهدی می‌گه:

      با سلام واحترام
      مروری بر جنایت های محور عربی-غربی بر ضد محمرر مقاومت
      اسرائیل این رژیم نامشروع که زاییده استعمار بریتانیا قرن۱۹ واستعمار جدید فرن ۲۰ واین رزیمی که شما آن را کشور می دانید
      ۱-اسرائیل تا حالا حداقل ۵ جنگ به ملت مسلمان تحمیل کرده که اوج ان جنگ ژوئن ۱۹۶۷ جنگی که اسرائیل با عوامل اطلاعاتی خود واواکس های امریکایی در عرض دوساعت ۳۰۰ فروند جنگنده میگ ۲۱ مصر را به آهن پاره تبدیل کرد جنگنده های گه اماده بودند اسرائیل را به خاکستر تبدیل کنند وبعد نابودی نیروی هوایی مصر حدود دو هزار تانک مصری بدون پشتیبانی هوایی به صحرای سینا حمله کردند وبا وجود برتری مصر در نیروی زمینی به دلیل نداشتن پشتیبانی هوایی هواپیماهای اسرائیلی همه تانک های مصری را نابود کردند واوج جنایت اسرائیل در حق اسرای مصری وقتی می دیدند کماندو های مصری ۱۲۰ کیلومتر از داخل صحرای سینا سینه خیز رفته وخود را ب رود نیل رسانده واسرائیل اتها دوباره به وسط صحرا بر می گرداند که بعد از این جنگ وسعت اسرائیل ۵ برابر شد .
      ۲-بعد از فتح خرمشهر اسرائیل در سرزمین خودش برای ما پدافند گزاشته بود.
      ۳-ربودن چهار دیپلمات ایرانی که این روزها ۳۰ سال از این ربایش می گذرد.
      ۴-توطئه در ربایش امام موسی صدر با همکاری رژیم قذافی
      ۵-همکاری شکنجه گر هاس موساد با ساواک در شکنجه در زندان های رژیم طاغوت
      ۶-اشغال بخش های از سرزمین های کشور های اسلامی سوریه(بلندی های جولان)
      مصر (صحرای سینا)
      ۷-کشتار قانا در سال ۲۰۰۰ و۲۰۰۶ در لبنان
      ۸-دست داشتن در شهادت چهار دانشمند هسته ای کشور
      ۹-واین روزها هم در اخبار شنیده ای

     • مهدی می‌گه:

      با سلام واحترام
      مروری بر جنایت های محور عربی-غربی بر ضد محمرر مقاومت
      اسرائیل این رژیم نامشروع که زاییده استعمار بریتانیا قرن۱۹ واستعمار جدید فرن ۲۰ واین رزیمی که شما آن را کشور می دانید
      ۱-اسرائیل تا حالا حداقل ۵ جنگ به ملت مسلمان تحمیل کرده که اوج ان جنگ ژوئن ۱۹۶۷ جنگی که اسرائیل با عوامل اطلاعاتی خود واواکس های امریکایی در عرض دوساعت ۳۰۰ فروند جنگنده میگ ۲۱ مصر را به آهن پاره تبدیل کرد جنگنده های گه اماده بودند اسرائیل را به خاکستر تبدیل کنند وبعد نابودی نیروی هوایی مصر حدود دو هزار تانک مصری بدون پشتیبانی هوایی به صحرای سینا حمله کردند وبا وجود برتری مصر در نیروی زمینی به دلیل نداشتن پشتیبانی هوایی هواپیماهای اسرائیلی همه تانک های مصری را نابود کردند واوج جنایت اسرائیل در حق اسرای مصری وقتی می دیدند کماندو های مصری ۱۲۰ کیلومتر از داخل صحرای سینا سینه خیز رفته وخود را ب رود نیل رسانده واسرائیل اتها دوباره به وسط صحرا بر می گرداند که بعد از این جنگ وسعت اسرائیل ۵ برابر شد .
      ۲-بعد از فتح خرمشهر اسرائیل در سرزمین خودش برای ما پدافند گزاشته بود.
      ۳-ربودن چهار دیپلمات ایرانی که این روزها ۳۰ سال از این ربایش می گذرد.
      ۴-توطئه در ربایش امام موسی صدر با همکاری رژیم قذافی
      ۵-همکاری شکنجه گر های موساد با ساواک در شکنجه در زندان های رژیم طاغوت
      ۶-اشغال بخش های از سرزمین های کشور های اسلامی سوریه(بلندی های جولان)
      مصر (صحرای سینا)
      ۷-کشتار قانا در سال ۲۰۰۰ و۲۰۰۶ در لبنان
      ۸-دست داشتن در شهادت چهار دانشمند هسته ای کشور
      ۹-واین روزها هم در اخبار شنیده اید دست دشتن در قتل یاسر عرفات
      خوب حالا شما بگویید این رژیم مشروعیت دارد.

    • درودی دیگر باره مهدی جان
     در موردی گرانی قیر در سال ۸۱ منبع و ماخذ حقیر نشریه جام جم می باشد ( این هم لینکش http://www.jamejamonline.org/newstext.aspx?newsnum=100004218336 ) البته این هم در راستای یکسان سازی قیمت قیر با نرخ بین المللی بود .
     – به نظر شما چرا امام حسن صلح با معاویه را پذیرفت . مگر امام حق نمی گفت ؟ ! مگر بگواه تاریخ معاویه یکی از ظالم ترین و دیکتاتورترین حاکم ،‌ حکومتهای اسلامی نبود چرا تن به صلح داد؟
     – چرا امام خمینی تن به سازش با صدامی داد که با استفاده از اسلحه ها و تجهیزات کشورهای غربی و همچنین زر و پول کشورهای عربی به ما حمله کرد ،‌ شهرهای ما را به تلی از خاک تبدیل کرد و میلیونها جوان ایرانی را به خاک و خون کشید . ( تفسیرجام زهر )
     الان کشور ما توان مقابله با قدرت نظامی سایر کشورها را ندارد .
     توان اقتصادیمان نیز آنطور نیست که بتوانیم در مقابل آنها مقابله کنیم زیرا که قریب به ۸۰ درصد اقتصاد ما اتکا به نفت و این طلای سیاه دارد .
     سوم اینکه ملت ما ، مانند ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم نیست که بخواهد و بتواند روی پای خودش بایستد . ملت ما ملت اکثرا مصرفی ( نه تولیدی ) هستند و در ضمن باید قبول کنیم که ناکارشناسانی زیاد در نقاط مختلف و در پستهای مختلف به کار گمارده شده اند .
     قصد دفاع از دولت خاصی نیست ، همه دولتهای اشتباهاتی داشته اند . وقتی آقای احمدی نژاد ادعا دارد بهترین دولت تاریخ انقلاب اسلامی را دارد چه می شود کرد ( دختری که مادرش تعریفش کنه … ) تا زمانی که همه ما حاضر به پذیرش اشتباهاتمان نیستیم وضع همین است . همه دولت ها نواقصی داشته اند این جو باید در جامعه حکمرفا باشد . هیچ کس ناراضی از اقتدار کشورش نیست همه ما طرفدار نظامی آباد و آزادیم ،‌ نظامی مقتدر بر پایه قانون اساسی و با پشتیبانی عامه مردم و تمام گروه ها سیاسی .
     همین مردم ۸ سال با دست خالی جلوی ابرقدرتها ایستادند تمام اقشار بودند ولی جبهه و چفیه به نام عده ای خاص مصادره شد و می شود و خواهد شد .
     سپاس مهدی جان

 16. دی دگو لو می‌گه:

  جناب عبدالهی عزیز
  مطالب با ارزش و مفیدتان توانسته رهنما و راهگشای سایت گردد امیدواریم همگان از مطالب مفیدتان بهره ببرند
  پیشنهاد برای جنابعالی دارم که کمتر کامنت بگذارید تا فرصتی برای اظهار نظر بقیه افراد شود. امیدوارم که ناراحت نشده باشید
  موفق باشید

  • اول علیک سلام ( از بدو تولد به من سلام را آموخته اند )
   دوم ای کاش با همان نام مستعار قبلی نظر می دادید
   در مورد اینکه نظرات بنده ی کمترین ، جای نظر کس یا کسانی معلوم الحال یا مجهول الحال را کم کرده این به خود همان کسان مربوط است و لاغیر . در مورد عنایت جنابعالی و سایر دوستان بدیده منت سعی می کنم جا خالی برایتان بذارم تا هر وقت دلتان خواست آنجا را سیاه و یا سپید کنید و شاید هم بخواهید با جوهری قرمز خط و نشان بکشید . نقطه چین منظور من است می توانید هر طور خواستید مانند چک سفید مبلغ دلخواهت را بنویسی
   نه اخوی جان جا برای همه هست جای شما هم هست جای دیگر دوستانتان هم هست هر کس اندیشه و تفکر خودش را دارد همه که نمی توانند مثل من و شما فکر کنند . همیشه حرف من که درست نیست اینجا یک نفر برای همه تصمیم نمی گیرد اینجا همه برای یک هدف مباحثه می کنند اینجا سرزمین گفتمان آزاد است .

   غصه هایت را درک نمی کنم ، چون نمی توانم مانند تو و امثالهم فکر کنم .
   آرزویم آزادیت

  • احمدفرهمند می‌گه:

   جناب …….
   در اینکه مطالب آقای عبدالهی راهگشا و مفید هستند تردیدی نیست .دیدگاه های ایشان نیز فضا را برای بیان دیدگاه های دیگر دوستان تنگ ننموده که شما اورا به ننوشتن سفارش نمایید.

 17. سیدابوالقاسم هاشمی می‌گه:

  باسلام
  دوستان لابی قدرت را فراموش نکنید بعضی ها فراتر از اختیارات دولت کار می کنند نمونه های زیادی است حمله به سفارت انگلیس کار درستی نبود ودولت هم بیخبر جمع اوری مجسمه های ملی در تهران وشهرستانها و…….
  این مصادیق در دیگر عرصه ها (اقتصادی مدیریتی ) نیز نمود دارد لذا انصاف نیست ان را به پای دولت بنویسیم
  ارزوی همه ما نابودی غده سرطانی اسراییل است اما بهتر بود از زبان رییس جمهور که شخص اول سیاسی بین المللی است عنوان نمیشد چون متاسفانه بد جوری به کار صهیونیستها امد واز ان سود بردند
  از خدمات مثبت دولت نیز غافل نشوید مثلا انفلاب مسکن برای همیشه به نام این دولت ثبت شده

  • احمد فرهمند می‌گه:

   درود جناب هاشمی عزیز
   فعالیتهایی که فراتر از قانون انجام می گیرد نیز ازهمان دردهای بی درمان است.تردیدی نیست که عملکرد هاباید با دیده انصاف مورد نقد قرار گیرد.همچنانکه رویه بسیار ناپسندی است که مدیران در تمام سطوح سعی مینمایند عملکرد مدیران قبل از خود را نادیده ویا اشتباه و ضعیف جلوه دهند.به هرحال آقای احمدی نژاد نیز عملکردهای خوبی داشته اتد.هدف ما بیشتر پرداختن به درشت گویی هایی بود که جز پرداخت هزینه هیچ دستاورد مثبتی برای مردم ما نداشته وندارتد

 18. جلال منفرد می‌گه:

  درود به جناب فرهمند عزیز
  قصه دولت احمدی حقیقتا که همه را مات و مبهوت کرده است، دولتی که دست به هر چه می زند آن را زهر هلاهل میکند؛ سعدی شیرین سخن را مدد میطلبیم تا در این واپسین روزهای عمر باقی مانده دولت کریمه را راه علاجی نشان داده باشد:
  شهی که پاس رعیت نگاه می‌دارد\حلال باد خراجش که مزد چوپانیست
  وگرنه راعی خلقست زهرمارش باد\ که هر چه می‌خورد او جزیت مسلمانیست

 19. علی می‌گه:

  سلام خدمت بخشدار محترم اصلاحات
  اول اینکه برای اولین بار سایتتون رادیدم ( صفحه اصلی سایتتون جای خالی خیلی زیاد داره)
  دوم اینکه درد بی درمان امروزه وجود نداره ؟
  سوم اینکه راهکارهای رییس جمهور اگه برای من وتو قاتل جون میشه (شده )برای خیلی ها قاتق ونون شده
  چهارم اینکه خرید شما تنها مرغا نیستن اینا هم مرغ هستند هم خروس چرا فقط نرخ مرغا را اعلام میکنی مگه چه دشمنی با خروسا داری
  پنجم اینکه حالا اگر فرض کنیم امروز نوبت مرغا شده فردا اگه نویت … چجوری می نویسی
  اصلا ششم ما مشکل نداریم چرا شما سیاهنمایی میکنید

 20. سلام و عرض ادب
  شما دوستان لامردی به دالتون موزیک دعوت شدید
  اهنگهای شاد و زیبا
  و گذاشتن آهنگهای درخواستی شما دوستان

پاسخ دهید