Jul
2
2012

درد بي درمان

كمتر از يك ماه  قبل بود كه دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران،  با پيشنهاداتي براي عبور از بحران اقتصادي موجود در جهان تهران را به مقصد پكن ترك كرد.اين نخستين باري نبود كه او براي  برون رفت از مشكلات جهاني  رهنمود ارائه مي داد چنانچه  پس از آن نيز در اجلاس ريودژانيرو، بار ديگر خاطره  سخنان خودرا درمورد مديريت جهان در سالهاي اوليه رياست جمهوري خود رابه يادمان آورد.

كمتر كسي است كه نداند بيان  چنين ديدگاه هايي آن گاه مورد قبول واقع مي گردد كه برنامه دهنده ،آن را در جامعه هاي كوچكتر مانند كشور خود تجربه نموده و اكنون مي خواهد با موفقيت  به عمل آمده در آن مرحله، به جوامع بزرگتر نيز پيشنهاد دهد.

ميليونها ايراني كه از گوينده اخبار ، راهكارهاي  7گانه رييس جمهور خود را در مورد حل مشكلات اقتصادي جهان مي شنيدند، مي بايست خود را براي  گرانترين وضعيت بازار كشور در سالهاي اخير آماده مي نمودند.در هفته گذشته  دلاربالاترين نرخ برابري خودبا تومان(؟؟؟) تجربه نمود.همانگونه كه بسياري از اقلام خوراكي نيز در افزايش قيمت با هم به رقابت پرداختند به گونه اي كه مرغ  به قيمت هركيلو 7000 تومان رسيد و بسياري از خانواده ها نيز ،ميوه را از سبد خريد روزانه خارج نمودند.

گرچه موج جديد تحريمها مي تواند فشارافزونتري به طبقات  كم درآمد جامعه وارد آورد،اما همه ي مشكلاتي كه  امروز هموطنان  ما با آن در گير هستند زاييده آن است؟آيا مشكلاتي مانند بيكاري،بهداشتي و درماني ،زيست محيطي واجتماعي و فرهنگي و………نيز محصول تحريمهاي جهاني  اند؟

به نظر مي رسد كارگزاران ما يا درك درستي از واقعيتهاي موجود ندارند  همانگونه كه بارها در سخنان خود به تكذيب وجود مشكلات  مي پردازند و يا دانش آنان در سطحي نيست كه بتواند نسخه اي براي  انبوه دردها و مشكلات جامعه بپيچد.

وقت عمده ي مديراني كه در چنين روزهاي سختي بايد در كنار مردم و به فكر آنان باشند بيش از هرچيز به برنامه ريزي براي تصاحب پست رياست جمهوري ،آرايش سياسي و يا طبق سنت ديرينه حمله به دولتهاي سابق مي گذرد.

كاش مشكلات عمومي مردم نيز در ميان دغدغه هايشان جايي مي داشت.كاش…………

درباره نویسنده: احمد فرهمند

مدیر سایت

37 دیدگاه + فرستادن دیدگاه

 • درود بر جناب فرهمند
  مدیریت جهانی جناب ریس جمهور چنان کارساز بوده است که اروپاییان از سر دلخوری و حسادت و ترس از اینکه ایران با این مدیریت شکوه دیرینه خود را باز خواهد یافت تحریم خرید نفت از ایران را به کار بسته اند و بر ان شده اند تا به خیال خود مایه های کمبودهای در ایران را سبب شوند غافل از اینکه مردم ما به گفته اندیشمند بزرگ و محبوب سید احمد خاتمی که محبوبیت از سر و رویش میبارد حتی یک اه هم از این نداشته ها نخواهند کشید تا دشمنان شاد نشوند!!؟
  این دولت که پاکترین دولت تاریخ است را بی جهت به اختلاسهای میلیاردی نسبت میدهند تا از محبوبیتش بکاهند ،بیچاره خاوری چه ادم با شخصیتی بود بی جهت به او تهمت زدیم اکنون در کانادا از او چنان استقبالی شد که همه گان به مدیریت توانمنندش پی برده اند ،اینان مردان خدمتگزار این دولتند ،تا کور شود چشم استکبار جهانی که این مدیریت توانمند را نمیتواند ببیند.
  فرهمند جان ،تا پایان سال جهانیان ناچارند بیایند و نسخه مدیریت ما را مورد استفاده قرار دهند ،صبر کنید تا ببینید که امریکا به دست و پایمان بیفتد که سیستمهای اقتصادی و مدیریتی ما و به خصوص برنامه های سیاست خارجی را برایشان اموزش دهیم.

 • درآمد ماهانه كمتر از ۹۴۶ هزار تومان زير خط فقر

  خبرگزاري تابناك

 • چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟!!

  • درود
   اگر عيان ميبود،براي تماشاي جمال اين مديران كارآمد ،سرودست نمي شكستيم و از سرو كول هم بالا نمي رفتيم .اگر عيان مي بود كه ……..،بگذريم

   • یقیناافراد ذینفع سرو دست میشکنند. اما کسی را نمیشناسم که از سر بیخبری و نوع دوستی و مسئولیت پذیری با مدیران کارآمد پیوند خورده باشد و او را در آغوش کشیده باشد مگر از پس مصلحت اندیشی که همان منفعت طلبی است. همیشه همبستران و مدافعان این مدیران لایق از همین قشرند و در مقابل مهاجمان سینه سپر میکنند.

   • سلام آقای فرهمند قائدی هستم اگه میشه بیشتر درباره تاریخ لامرد در سایت بنویسید

 • سلام .
  لاجرم پس از خواندن چنین مطالبی چاره ای جز تایید نیست و چیزی بیشتر بر آن نمیتوان نگاشت وقتی همه ادعاهای نویسنده در زندگی عملی و دنیای غیر مجازی قابل لمس و درک است…

  • درود عبدالله جان ،دردما بيش از آن كه تحمل گراني باشد،رفتار و گفتار مديران ماست.

   • خوب همین هم درد گرانی است ، احمد جان !

 • ما از دید یک اقتصاددان و یک تحلیل گر اقتصادی به موضوع نگاه نمی کنیم، بلکه به عنوان یک شهروند عادی در جامعه که هرهفته و هرماه برای خرید اقلام مصرفی و خوراکی به بازار می رود به قضیه می نگریم. با حضور در بازار مشخص می شود که میزان گرانی کالاها با آمارهای اعلامی درتناقض است و درصد افزایش قیمت ها دریک ماه نسبت به ماه قبل درصد خیلی بالاتری را نشان می‌دهد.
  افزایش چشمگیر قیمت پوشاک، هزینه های درمانی، لبنیات، حبوبات، برنج، گوشت ، مرغ، تخم مرغ و… (که متاسفانه درشهرلامرداصلا کنترلی مشاهده نمیشود ) واصلا کاری با آمار هم نداریم! درآمد مردم کفاف نیازهایشان را نمی دهد. حقوق برجی 400 تا 600 هزار تومان(وضعیتی ایده آل دربیکاری موجود) چگونه می تواند جوابگوی کرایه خانه بالای 200 هزار تومان، قبض های آب و برق وگاز باشد. آیا این سرپرست خانواده خرج خورد و خوراک، پوشاک، هزینه درمان و آموزش ندارد، تفریح را قلم می گیریم چون اصلا جایی برای مطرح شدن ندارد.

  • درود حمزه جان،مردم مابعد از مردم پاكستان ،بيشترين هزينه درماني را خود مي پردازند يعني حدود 70%.درحالي كه بيشتر دولتها و مجالس قانونگذاتري وقت خود را صرف مردم خود مي نمايند در كشور ما بيشتر صرف مسايل خارجي مي شود.

 • درود آقای فرهمند عزیز.

  حقیقتاً حرفهای آقای احمدی نژاد را خیلی جدی نگیر. آدم متوهم ، بر اساس ذهن و دنیای کوچک خودش هر خیال بافی می کند! در مجموع وقتی کشور بسمت مدرک گرایی سوق می یابد و افراد غیر تحصیلکرده القاب آکادمیک را به خود می بندند بیش از این هم انتظاری نیست.

  می خواستم دنیا را تغییر دهم !!
  برسنگ قبرکشیشی چنین نوشته شده بود: آن هنگام که جوان بودم و فارغ ازهمه چیز و تخیلم مرز و محدوده ای نمی شناخت در سر آرزوی تغییر دنیا را می پروراندم. بزرگتر و خردمندتر که شدم دریافتم جهان تغییر ناپذیر است پس افق اندیشه ام را محدودتر کردم و بر آن شدم تا تنها کشورم را تغییر دهم. اما این عملی نبود. پس از سالها زندگی و تجربه آخرین تلاش نومیدانه خود را صرف تغییر خانواده ام کردم اما افسوس آن ها نیزکه نزدیک ترین کسان به من بودند تغییر نکردند. اکنون که در بستر مرگ آرمیده ام به ناگاه حقیقتی را یافته ام. تنها اگرخودم را تغییرداده بودم آن گاه نمونه ای می شدم برای اعضای خانواده ام تا آنان نیز خود را تغییر دهند . با انگیزه و تشویق آنها چه بسا که کشورم نیز اندکی اصلاح می شد. شاید می توانستم دنیا را هم تغییر بدهم!

  بقولی: موش تو سوراخ نمیرفت جارو به دمش می بست !

 • درود احمد عزیز. ممنون از مطلب خوبی که نوشتی.

  بقول آقای احمدی نژاد, اینقدر قعطنامه صادر کنند, تا قطعنامه دونیش بترکه!
  بفرما, اینم پاسخ رئیس جمهور!!!! . دیگه چه توقعی میشه داشت ؟؟؟
  البته بیچاره تقصیر خودش نیست, چون معتقده این مدیریت امام زمان هست!!

 • سلام دوستان.
  خیلی از کامنت های این مطلب علیرغم اینکه خود مطلب و حرف نویسنده قابل قبوله توهین آمیزه و غیر اخلاقی. لطفن توهین رو با انتقاد اشتباه نگیرید .

 • سلام دوستان
  همانطور که جناب فضلی گفت واقعیت را نمی توان کتمان کرد اما انصاف اقتضا می کند سهم ونقش هر نهاد یا سازمان مسئول در این امر در نظر گرفته شود اختیارات وامکانات در اختیا ررییس جمهور سنجیده شود و سپس انتظارات مطرح شود یادمان نرود اقای خاتمی رییس جمهور را تدارکاتجی می نامید لذا نقش بنگاههای اقتصادی ،تعزیرات وبازرسی ونظارت قوه قضاییه مجلس وحتی خود مردم …….نیز نقد وبررسی شود تا از مطلب حب وبغض نسبت به فرد یا افراد خاصی برداشت نشود ومطلب زیبای جناب فرهمند در ابلاغ رسالت وبیان پیام اصلی که درد بی درمان گرانیست عقیم نماند ومنحرف نشود
  موفق باشید

  • سلام جناب آقاي هاشمي .مثلاض بحث روز كه همان مرغ باشد آيا اين مشكل ناكارآمدي دولت را ثابت نمي كند؟دولت فعلي بيشتر از آنكه به فكر برنامه ريزي براي مردم ومشكلاتشان باشد وقت خودرا صرف مسايل بيهوده مي نمايد.خيلي از حرفهايي كه نبايد زده شود براي ما مشكل درست مي كند البته دليل آن هم مشخص است با اين كارها قصد منحرف كردن ذهن مردم نسبت به عدم توانايي خودرا دارند.حربه اي كه بارها توسط دولت اجرا شده است.

 • سلام دوست اشنا
  قصد من دفاع از دولت نیست میگویم چه کسی باید جلو فرافکنی وجوافرینی دولت را بگیرد ؟همانگونه که در بسیاری از مواقع که به ساحت سیاسی بعضی خدشه وارد شده با قاطعیت وارد شده اند
  بحث بعدی خیلی ها برای حجاب وکراوات !!!خط ونشان می کشند واظهار نظر میکنند چرا بربازار ومشکلات اساسی مردم نظارت ندارند ؟
  متاسفانه در این کشمکش سیاسی مردم قربانی شده اند وانچه البته به جایی نرسد فریاد است
  با ارزوی توفیق

 • درد بی درمان…
  درد بی درمان چشیدن گرانی و نگرانی است در حالی که قوه و قدرت و حق “آخ گفتن” نداشته باشی…
  درد بی درمان دیدن هیچی و پوچی جامعه است در حالی که خود نیز به نیستی می روی و نای “آخ گفتن” نداری…
  درد بی درمان به یغما رفتن سلامت و طراوت است در حالی که جرات و جسارت نجوای این یغما را با دیگران نداری…
  درد بی درمان “خراب خودرویی” است که همه زاد و توشه را می گیرد و جان و روانت را نشان می رود و آنگاه می گوید “خودروی ملی” زیبنده ملت ایرانی و تو هاج و واج به تعویض ” گیربکس” مشغول می شوی و آخرین نرخ “دیه” را محاسبه می کنی..
  درد بی درمان خلقیات غریب فرمانبران و فرماندهانی است که فریاد بستن تنگه هرمز را سر می دهند در حالی که میلیونها نواده هرمز تنگه معیشتشان تنگ تر شده است و بند نافشان به خروجی آن تنگه وصل است…
  درد بی درمان….

 • چیزی که عیان است مشکلات اقتصادی سایر کشورهای جهان است….
  چیزی که عیان است راهپیمایی اعتراض آمیز مردم آمریکاست به تورم یک رقمی شان…
  چیزی که عیان است ورشکستگی بانک ها و صنایع غرب است…
  چیزی که عیان است نفوذ انقلاب ما در میان مردم دیگر کشورهای جهان است …
  چیزی که عیان است فساد و بی بند و باری در غرب است ..
  چیزی که عیان است رضایت مردم از تمام اقدامات حکومت مان است …
  چیزی که عیان است حضور پرشور مردم است…
  چیزی که عیان است فتح قله های علم و صنعت در سطح جهان است …
  چیزی که عیان است زنبیل هایی است که مدیران سایر کشورها گذاشته اند تا بیایند و از ما مدیریت بیاموزند.
  آری از ما می اموزند همانگونه که لقمان ادب می آموخت، حرف های احمد مرسی در گوشم زنگ می زند….کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • دوستان و همراهان موافق و مخالف هر چیز.
  چرا اینقدر به این دولت عدالت گستر و خدوم و بی ریا اعتراض میکنید.
  1-خوب مرغ گرون شده که شده دولت بره با مرغ فروش برخورد کنه با مرغدار برخورد کنه با دان فروش برخورد کنه یا نه باید رفت با خود مرغ برخورد کنه .
  اگه با هرکدوم از اینا برخورد بشه که نمیشه به دولت عدالت گستر گفت. پس بهتر اونه که با هیچکدوم برخورد نکنه و خودش را به کوچه علی چپ بزنه و بگه که مگر قیمت مرغ گرون شده. وبه خاطر اینکه به یکی ظلم نشه خودش بشه سیبل مقابل.
  2- نان قبل از آغاز فاز دوم گرونی ها که قراره کلنگش با سخنان مستقیم و بی پرده رییس جمهور مردمی بزودی زده شود گران شده که علاوه بر افزایش قیمت با کاهش سایز نیز همراه بوده. حالا یکی پیدا شده و میگه قرار نیست نان گرون بشه .حالا به نظر شما دکتر چکار کنه : قیمت نان را به حالت اول برگردونه و یا نه اون مسئول را عوض کنه.در هردو صورت باز هم مشکل پیش میاد . نان ارزان شود . نانوایی ها معترض میشن و اگر اون مسئول را عوض کنه که دیگه از دوستان و آشنایان کسی نموده که یکبار رئیس نشده باشه . پس نتیجه میگیریم سکوت بهترین گزینه است.
  3- نمیدونم بگم یا دیگه همین دو مورد کافیه . چون از این بگم ها در کشور زیاد پیدا میشه؟

 • درود مجيد جان
  دربرابر استدلال شما زبانمان بند آمد.حرفتان كاملاً حساب .پيروز باشيد و سربلند

 • با سلام واحترام در مورد گرانی قیمت مرغ که جناب افای استاد فرهمند به ان اشاره کردند توجه ایشان وسایر دوستان را به مافیای اقتصادی جلب می کنم دولت کنجاله سویا را با ارز دولتی وارد کرده ولی بعضی از مرغ داری ها ان را در بازار ازاد فروختند این در مورد گرانی مرغ (به گزارش شبکه ایران)
  خوب حالا چند نکته در مورد گرانی
  1-گرانی به این دولت یا آن دولت وشخص رئیس جمهور بستگی ندارد آقا سیستم خرابه
  الف)گرانی 10 برابری قیر در زمان دولت اصلاحات
  ب)گرانی در زمان دولت سازندگی( یادتان هست یک فوطی روغن جه قدر شد؟)
  2-نباید تحریم ها را نادیده انگاشت وقتی دست بانک مرکزی بسته ونمی تواند ریال را تقویت کندوقتی به دلیل تحریم سیستم بین بانکی جهانی دولت مجبور می شود نفت را با سایر کالاها مبادله کند.
  3-واحد های که به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند نمونه آن کمیاب شدن قیمت مرغ در فروردین 89 کم شدن پودر شوینده در سال 87
  4-متاسفانه به دلیل نبود کنترل بر واصناف اگر شما هم مثل من غذا بیرون زیاد میل می کنید می دانید هر شش ماه یک افزایش قیمت داریم آهن یک ریال گزان می شه آقا 100 هزار تومان رو دستمزدش می بره به نظر شما کابینت اشپزخانه این قدر گران باید باشه یارو خودش به من گفت برای من مشتری بیار 100 هزار تومان برای خودت چرا امروز دستمزد یک کارگر از مصالح ساختمان گران تره.

  • درود مهدي جان
   بابت گراني 10 برابري قير بايد خدمتتان عرض كنم كه مصوبه مجلس بود و لايحه دولت نبود . مجلس در كميسيون برنامه و بودجه همان سال تصميم گرفت كه قير 1000 درصد از تاريخ 1/1/81 گران شود و دولت ملزم به اجرا
   در مورد سيستم : پارسال در مهرماه تخم مرغ رفت بالا؟ همه اينها درست ولي تا زماني كه ما نخواهيم با باقي دولتهاي دنيا رفتاري دوستانه داشته باشيم همين است . شايد ديگر روز جنسي ديگر بالا رود در سال 1353 دولت وقت با كارشناسي هايي كه انجام داد به اين نتيجه رسيد كه كشت گندم آن هم در جنوب مقرون به صرفه نيست زيرا منابع آبهاي زير زميني در ايران محدود است و بايد بجاي كشت اقلام پر مصرف از نظر آب به كشتهاي ديگري نظير نخل كاري ،‌ گز كاري( جهت استفاده در صنايع چوب و كاغذ ) ،‌ سيفي جات و … روي آورند متاسفانه اين دو دهه اخير چنان به كشت غرق آبي مجوز دادند ( برخي ها بدون مجوز ) كه وضعيت آبهاي زير زميني شهرستان هاي لامرد و مهر خود مبين اين موضوع است .
   درد درد بي مسئوليتي است
   درد درد سوء مديريتي است .
   درد درد نا كارشناس بودن عوامل است .
   درد دردِ …..
   سپاس

   • با سلام ودرود خدمت جناب استاد عبدالرضا عرض کنم در همان سال رئیس مجلس ششم از آقای زنگنه (وزیر نفت)درمورد گرانی قیر نوضیح خواست پس به مجلس مربوط نمی شود در مورد رابطه جهانی ما با دیگر کشور ها باید چند نکته عرض کنم:
    اول:بنا به فرموده امام خمینی(ر ه) ما با همه کشورخارجی می توانیم رابطه داشته باشیم به غیر از دو کشور 1-رژیم اپارتاید افریقای جنوبی 2-رزیم اشغال گر قدس
    دوم:با نگاهی به روابط کشور ما در پیش از انقلاب اسلامی با کشورهای غربی چند نکته عرض می کنم که نشان از خیانت آنها در حق ملت ایران
    1-لغو یک جانبه فروش 300 فروند جنگندهf16 از طرف دولت امریکا
    2-تحویل ندادن یک فروند f14(تامکوت)که تا ان زمان 79 فروند به ایران تحویل داده شده بود
    3-بلوکه کردن میلیاردها دلار سرمایه ملی در بانک های امریکا
    4-لغو یک جانبه قرار دادهای اتمی از طرف المان وفرانسه
    5-تحویل ندادن کیک زرد خریداری شده ایران از طرف فرانسه
    6-خیانت های بی شمار در جنگ تحمیلی در دادن سلاح های شیمیایی به رژیم بعث عراق
    7-ساقط کردن هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو امریکایی در تیر ماه 67
    8-حمله به سفارت ایران در لندن وشهادت دیپلمات های ایرانی در سال 59
    و موارد بسیاری دیگر……
    سوم واما در مورد فعالیت های اتمی در سال ها اخیر
    1-در تمام ادوار گفتگوها ما را تهدید به شورای امنیت کردن
    2-زمانی که ایران در سال 83 برای اعتماد سازی تعلیق کردن انها با تعهدادتشان عمل نکردن
    3-تا جایی این دشمنی ها پیش رفت که ما را محور شرارت خواندند
    4-جناب اقای اعتماد ئیس سازمان انرزی اتمی در زمان شاه در نظری جالب از دولت ایران خواست که از NPTخارج بشود.
    دوست عزیز به قول فیلم اخراجی های 2 این ها با ایرونی جماعت عقده دارند خوب حالا کی باید رفتارش رو تغیر بده ما یا اونا.

    • مهدي جان سلام
     مهدي جان وقتي رييس مملكت ما به طور رسمي نابودي يه كشور ديگه كه عضو سازمان ملل هست رو خواستارميشه چه توقعي داري؟همه ي اينا به رفتار ما هم برميگرده.مثلا ما با هيچكدوم از همسايه هامون ميونه خوبي نداريم. مرتب با فريادها و مشتهاي گره كرده و رگهاي از گردن بيرون زده مون مرگ ديگران رو طلب ميكنيم توقع داري اونوقت فرش قرمز برامون پهن كنن؟براي سازمانهاي بين المللي كه خودمون هم عضوش هستيم تره خرد نميكنيم و مصوباتش هم به بدترين شكل و لفظ مسخره ميكنيم آخه ما به چي پايبنديم؟

     • با سلام واحترام
      مروری بر جنایت های محور عربی-غربی بر ضد محمرر مقاومت
      اسرائیل این رژیم نامشروع که زاییده استعمار بریتانیا قرن19 واستعمار جدید فرن 20 واین رزیمی که شما آن را کشور می دانید
      1-اسرائیل تا حالا حداقل 5 جنگ به ملت مسلمان تحمیل کرده که اوج ان جنگ ژوئن 1967 جنگی که اسرائیل با عوامل اطلاعاتی خود واواکس های امریکایی در عرض دوساعت 300 فروند جنگنده میگ 21 مصر را به آهن پاره تبدیل کرد جنگنده های گه اماده بودند اسرائیل را به خاکستر تبدیل کنند وبعد نابودی نیروی هوایی مصر حدود دو هزار تانک مصری بدون پشتیبانی هوایی به صحرای سینا حمله کردند وبا وجود برتری مصر در نیروی زمینی به دلیل نداشتن پشتیبانی هوایی هواپیماهای اسرائیلی همه تانک های مصری را نابود کردند واوج جنایت اسرائیل در حق اسرای مصری وقتی می دیدند کماندو های مصری 120 کیلومتر از داخل صحرای سینا سینه خیز رفته وخود را ب رود نیل رسانده واسرائیل اتها دوباره به وسط صحرا بر می گرداند که بعد از این جنگ وسعت اسرائیل 5 برابر شد .
      2-بعد از فتح خرمشهر اسرائیل در سرزمین خودش برای ما پدافند گزاشته بود.
      3-ربودن چهار دیپلمات ایرانی که این روزها 30 سال از این ربایش می گذرد.
      4-توطئه در ربایش امام موسی صدر با همکاری رژیم قذافی
      5-همکاری شکنجه گر هاس موساد با ساواک در شکنجه در زندان های رژیم طاغوت
      6-اشغال بخش های از سرزمین های کشور های اسلامی سوریه(بلندی های جولان)
      مصر (صحرای سینا)
      7-کشتار قانا در سال 2000 و2006 در لبنان
      8-دست داشتن در شهادت چهار دانشمند هسته ای کشور
      9-واین روزها هم در اخبار شنیده ای

     • با سلام واحترام
      مروری بر جنایت های محور عربی-غربی بر ضد محمرر مقاومت
      اسرائیل این رژیم نامشروع که زاییده استعمار بریتانیا قرن19 واستعمار جدید فرن 20 واین رزیمی که شما آن را کشور می دانید
      1-اسرائیل تا حالا حداقل 5 جنگ به ملت مسلمان تحمیل کرده که اوج ان جنگ ژوئن 1967 جنگی که اسرائیل با عوامل اطلاعاتی خود واواکس های امریکایی در عرض دوساعت 300 فروند جنگنده میگ 21 مصر را به آهن پاره تبدیل کرد جنگنده های گه اماده بودند اسرائیل را به خاکستر تبدیل کنند وبعد نابودی نیروی هوایی مصر حدود دو هزار تانک مصری بدون پشتیبانی هوایی به صحرای سینا حمله کردند وبا وجود برتری مصر در نیروی زمینی به دلیل نداشتن پشتیبانی هوایی هواپیماهای اسرائیلی همه تانک های مصری را نابود کردند واوج جنایت اسرائیل در حق اسرای مصری وقتی می دیدند کماندو های مصری 120 کیلومتر از داخل صحرای سینا سینه خیز رفته وخود را ب رود نیل رسانده واسرائیل اتها دوباره به وسط صحرا بر می گرداند که بعد از این جنگ وسعت اسرائیل 5 برابر شد .
      2-بعد از فتح خرمشهر اسرائیل در سرزمین خودش برای ما پدافند گزاشته بود.
      3-ربودن چهار دیپلمات ایرانی که این روزها 30 سال از این ربایش می گذرد.
      4-توطئه در ربایش امام موسی صدر با همکاری رژیم قذافی
      5-همکاری شکنجه گر های موساد با ساواک در شکنجه در زندان های رژیم طاغوت
      6-اشغال بخش های از سرزمین های کشور های اسلامی سوریه(بلندی های جولان)
      مصر (صحرای سینا)
      7-کشتار قانا در سال 2000 و2006 در لبنان
      8-دست داشتن در شهادت چهار دانشمند هسته ای کشور
      9-واین روزها هم در اخبار شنیده اید دست دشتن در قتل یاسر عرفات
      خوب حالا شما بگویید این رژیم مشروعیت دارد.

    • درودي ديگر باره مهدي جان
     در موردي گراني قير در سال 81 منبع و ماخذ حقير نشريه جام جم مي باشد ( اين هم لينكش http://www.jamejamonline.org/newstext.aspx?newsnum=100004218336 ) البته اين هم در راستاي يكسان سازي قيمت قير با نرخ بين المللي بود .
     – به نظر شما چرا امام حسن صلح با معاويه را پذيرفت . مگر امام حق نمي گفت ؟ ! مگر بگواه تاريخ معاويه يكي از ظالم ترين و ديكتاتورترين حاكم ،‌ حكومتهاي اسلامي نبود چرا تن به صلح داد؟
     – چرا امام خميني تن به سازش با صدامي داد كه با استفاده از اسلحه ها و تجهيزات كشورهاي غربي و همچنين زر و پول كشورهاي عربي به ما حمله كرد ،‌ شهرهاي ما را به تلي از خاك تبديل كرد و ميليونها جوان ايراني را به خاك و خون كشيد . ( تفسيرجام زهر )
     الان كشور ما توان مقابله با قدرت نظامي ساير كشورها را ندارد .
     توان اقتصاديمان نيز آنطور نيست كه بتوانيم در مقابل آنها مقابله كنيم زيرا كه قريب به 80 درصد اقتصاد ما اتكا به نفت و اين طلاي سياه دارد .
     سوم اينكه ملت ما ، مانند ژاپن بعد از جنگ جهاني دوم نيست كه بخواهد و بتواند روي پاي خودش بايستد . ملت ما ملت اكثرا مصرفي ( نه توليدي ) هستند و در ضمن بايد قبول كنيم كه ناكارشناساني زياد در نقاط مختلف و در پستهاي مختلف به كار گمارده شده اند .
     قصد دفاع از دولت خاصي نيست ، همه دولتهاي اشتباهاتي داشته اند . وقتي آقاي احمدي نژاد ادعا دارد بهترين دولت تاريخ انقلاب اسلامي را دارد چه مي شود كرد ( دختري كه مادرش تعريفش كنه … ) تا زماني كه همه ما حاضر به پذيرش اشتباهاتمان نيستيم وضع همين است . همه دولت ها نواقصي داشته اند اين جو بايد در جامعه حكمرفا باشد . هيچ كس ناراضي از اقتدار كشورش نيست همه ما طرفدار نظامي آباد و آزاديم ،‌ نظامي مقتدر بر پايه قانون اساسي و با پشتيباني عامه مردم و تمام گروه ها سياسي .
     همين مردم 8 سال با دست خالي جلوي ابرقدرتها ايستادند تمام اقشار بودند ولي جبهه و چفيه به نام عده اي خاص مصادره شد و مي شود و خواهد شد .
     سپاس مهدي جان

 • جناب عبدالهی عزیز
  مطالب با ارزش و مفیدتان توانسته رهنما و راهگشای سایت گردد امیدواریم همگان از مطالب مفیدتان بهره ببرند
  پیشنهاد برای جنابعالی دارم که کمتر کامنت بگذارید تا فرصتی برای اظهار نظر بقیه افراد شود. امیدوارم که ناراحت نشده باشید
  موفق باشید

  • اول عليك سلام ( از بدو تولد به من سلام را آموخته اند )
   دوم اي كاش با همان نام مستعار قبلي نظر مي داديد
   در مورد اينكه نظرات بنده ي كمترين ، جاي نظر كس يا كساني معلوم الحال يا مجهول الحال را كم كرده اين به خود همان كسان مربوط است و لاغير . در مورد عنايت جنابعالي و ساير دوستان بديده منت سعي مي كنم جا خالي برايتان بذارم تا هر وقت دلتان خواست آنجا را سياه و يا سپيد كنيد و شايد هم بخواهيد با جوهري قرمز خط و نشان بكشيد . نقطه چين منظور من است مي توانيد هر طور خواستيد مانند چك سفيد مبلغ دلخواهت را بنويسي
   نه اخوي جان جا براي همه هست جاي شما هم هست جاي ديگر دوستانتان هم هست هر كس انديشه و تفكر خودش را دارد همه كه نمي توانند مثل من و شما فكر كنند . هميشه حرف من كه درست نيست اينجا يك نفر براي همه تصميم نمي گيرد اينجا همه براي يك هدف مباحثه مي كنند اينجا سرزمين گفتمان آزاد است .

   غصه هايت را درك نمي كنم ، چون نمي توانم مانند تو و امثالهم فكر كنم .
   آرزويم آزاديت

  • جناب …….
   در اينكه مطالب آقاي عبدالهي راهگشا و مفيد هستند ترديدي نيست .ديدگاه هاي ايشان نيز فضا را براي بيان ديدگاه هاي ديگر دوستان تنگ ننموده كه شما اورا به ننوشتن سفارش نماييد.

 • باسلام
  دوستان لابی قدرت را فراموش نکنید بعضی ها فراتر از اختیارات دولت کار می کنند نمونه های زیادی است حمله به سفارت انگلیس کار درستی نبود ودولت هم بیخبر جمع اوری مجسمه های ملی در تهران وشهرستانها و…….
  این مصادیق در دیگر عرصه ها (اقتصادی مدیریتی ) نیز نمود دارد لذا انصاف نیست ان را به پای دولت بنویسیم
  ارزوی همه ما نابودی غده سرطانی اسراییل است اما بهتر بود از زبان رییس جمهور که شخص اول سیاسی بین المللی است عنوان نمیشد چون متاسفانه بد جوری به کار صهیونیستها امد واز ان سود بردند
  از خدمات مثبت دولت نیز غافل نشوید مثلا انفلاب مسکن برای همیشه به نام این دولت ثبت شده

  • درود جناب هاشمی عزیز
   فعالیتهایی که فراتر از قانون انجام می گیرد نیز ازهمان دردهای بی درمان است.تردیدی نیست که عملکرد هاباید با دیده انصاف مورد نقد قرار گیرد.همچنانکه رویه بسیار ناپسندی است که مدیران در تمام سطوح سعی مینمایند عملکرد مدیران قبل از خود را نادیده ویا اشتباه و ضعیف جلوه دهند.به هرحال آقای احمدی نژاد نیز عملکردهای خوبی داشته اتد.هدف ما بیشتر پرداختن به درشت گویی هایی بود که جز پرداخت هزینه هیچ دستاورد مثبتی برای مردم ما نداشته وندارتد

 • درود به جناب فرهمند عزيز
  قصه دولت احمدي حقيقتا كه همه را مات و مبهوت كرده است، دولتي كه دست به هر چه مي زند آن را زهر هلاهل ميكند؛ سعدي شيرين سخن را مدد ميطلبيم تا در اين واپسين روزهاي عمر باقي مانده دولت كريمه را راه علاجي نشان داده باشد:
  شهی که پاس رعیت نگاه می‌دارد\حلال باد خراجش که مزد چوپانیست
  وگرنه راعی خلقست زهرمارش باد\ که هر چه می‌خورد او جزیت مسلمانیست

 • سلام خدمت بخشدار محترم اصلاحات
  اول اینکه برای اولین بار سایتتون رادیدم ( صفحه اصلی سایتتون جای خالی خیلی زیاد داره)
  دوم اینکه درد بی درمان امروزه وجود نداره ؟
  سوم اینکه راهکارهای رییس جمهور اگه برای من وتو قاتل جون میشه (شده )برای خیلی ها قاتق ونون شده
  چهارم اینکه خرید شما تنها مرغا نیستن اینا هم مرغ هستند هم خروس چرا فقط نرخ مرغا را اعلام میکنی مگه چه دشمنی با خروسا داری
  پنجم اینکه حالا اگر فرض کنیم امروز نوبت مرغا شده فردا اگه نویت … چجوری می نویسی
  اصلا ششم ما مشکل نداریم چرا شما سیاهنمایی میکنید

  • درود.مگر همین نوشتن ها وگفتن ها اندکی آراممان کند.پایدار باشید وهمچنان بهره مند از امکانات مرکز استان.

 • سلام و عرض ادب
  شما دوستان لامردی به دالتون موزیک دعوت شدید
  اهنگهای شاد و زیبا
  و گذاشتن آهنگهای درخواستی شما دوستان

فرستادن دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

پيام هاي لامرد نوشت

دسته ها