اسفند
۱۶
۱۳۹۰

بروزرسانی تصاویر ماهواره ای لامرد در Google Earth

یکی از اولین مطالبی که در وبلاگ پیشین لامرد نوشت خواندم مربوط به کیفیت پایین تصاویر ماهواره ای گوگل ارث در شهر لامرد بود. همان گونه که در آن نوشته اشاره شده بود به دلیل وضوح بسیار پایین و عدم امکان زوم، عملا تصاویر ماهواره ای مناطقی مانند شهر لامرد، دهستان خیرگو و نیز شهرهای اشکنان و اهل (به دلیل وجود پوشش ابر) غیر قابل استفاده بود. خوشبختانه در آپدیت جدید تصاویر گوگل ارث (که درچند سال اخیر یکی از بزرگترین آپدیت ها بوده) تصاویر جدید و باکیفیت متعلق به بهار و تابستان ۱۳۹۰ جایگزین تصاویر پیشین شده که این بروزرسانی بیشتر مناطق بخش مرکزی لامرد، شهر علامرودشت و مناطق غربی بخش علامرودشت و قسمت های زیادی از بخش اشکنان و شهرستان مهر (به جز شهر مهر) را شامل می شود. البته تصاویر قدیمی همچنان در نرم افزار گوگل ارث ۶ در دسترس است. متاسفانه تصاویر ماهواره ای دهستان خیرگو و روستاهای پیرامون آن بروزرسانی نشده و مشکل عدم کیفیت تصاویر ماهواره ای این منطقه همچنان وجود دارد. با گزارش اشکالات تصاویر ماهواره ای یک نقطه به کمک رسان گوگل ارث می توان درخواست بروزرسانی تصاویر آن محل را مطرح کرد. البته بروزرسانی تصاویر ماهواره ای یک محل ممکن است مدتها به طول بیانجامد ولی ظاهرا این تنها راه درخواست تصاویر جدید یک نقطه است. همچنین با استفاده از این لینک می توان از زمان آپدیت تصاویر ماهواره ای یک نقطه به وسیله ایمیل مطلع شد.(برای استفاده از این لینک باید IP خود را تغییر دهید). با دریافت این فایل نیز می توان تصاویر بروزرسانی شده مناطق مختلف را بر روی نرم افزار گوگل ارث مشاهده کرد. این لینک همیشه ثابت است و آپدیت تصاویر را بر روی گوگل ارث نشان می دهد.

درباره نویسنده: هادی کریمی

۱۸ دیدگاه + فرستادن دیدگاه

 • جناب آقای کریمی
  ممنون که ما را از این فاصله ی دور به خانه ی خاطره هایمان بردی. سری زدم به ناوبندی. خدا خیرت بدهد.

  • بهتره بگیم خدا به گوگل خیر بده که این نرم افزار بی نظیر رو به رایگان در اختیار ما گذاشتن :)
   با گوگل ارث میتونید تصاویر ماهواره ای قدیمی هر منطقه هم ببینید که برای مشاهده و مقایسه خیلی جالب و مفیده.

 • سلام جناب آقای کریمی
  این خبر ، خبر خوبی است ولی چه چیزی را از بالا نگاه کنیم نه رنگ سبزی نه درختی نه دریاچه ای نه … همش به رنگ قهوه ایست و زمین خشک و خانه های گلی … البته اینقدر که گفتم نیست جنگل های کهور و کنار در لامرد به وفور یافت می شود ولی همان هم حیوانات بی زبان در حال انقراض آن ها هستند مانند یکی از مطالبی که در لامرد نوشت موجود است . (واقعا این حیوانات بی رحم هستند)

 • ببخشید آقای کریمی چه طورمی تونیم توی گوگل ارث عکس بندازیم چون دیدم بعضی ها عکس گذاشته اند.

  با سپاس

  • برای گذاشتن عکس تو گوگل ارث باید از سایت پانورامیو که متعلق به گوگل هست استفاده کنید.
   http://www.panoramio.com
   متاسفانه مدتیه که فیلتر شده و عکسها تو گوگل دیده نمیشن
   لینک عکسهای من در پانورامیو (چون فیلتر شده باید با https باز کنید)
   https://www.panoramio.com/user/hadikarimi

 • درودجناب کریمی عزیز،
  از اینکه حال و هوایمان را عوض کردید سپاسگزاریم.امیدواریم با توجه به تخصصتان در این زمینه باز هم شاهد مطالبی از این دست ازشما باشیم.با امید به استمرار نوشته هایتان ،پیروزباشید

  • درود جناب فرهمند. با سپاس از شما و آرزوی موفقیت روزافزون

 • ممنون هادی جان از بابت این مطلب و خبر
  عکس از منطقه علامرودشت نیست یا من نتونستم ببینم؟

  • عبدالله جان عکسهایی که کابران تو گوگل میذارن به خاطر فیلتر شدن سایت پانورامیو قابل مشاهده نیست

 • سپاس هادی جان.
  البته گوگل ارث, تصاویر قلعه ی فریدون رو مثل آئینه نشون میده. فکر کنم بخاطر اینه که اهالی این روستا پارتی شون در غرب کلفته :)

  • زرتشت جان من نیز نگاه کردم تصاویر قلعه غلام عبدالله نیز به مانند آئینه صاف بود و صاف .
   البته جایی که قرار است مراسم چهارشنبه سوری برگزار کنیم که تنب بزرگی هست کنار آب انبار بالایی روستا . از همینک اسبابش را فراهم کرده ام و قرار است بر سر تنب آتشی بیفروزیم عجیب.
   اگر شد عکسها و فیلمهایش را هم در سایت خواهم گذاشت.

 • کریمی جان درود
  مطلب بسیار زیبایی بود . چند ماهی می شد که گوگل ارث عزیز سر نزده بودم و آنهم شاید بخاطر تکراری شدنش بود و بس ولی الان که مراجعه کردم دیده بله همه چیز آپدیت است و فقط یک افسوس برایم ماند نمی دانم شما توجه کرده اید یا نه .
  عکس ها دقیقا بعد از سوزاندن جای مزارع گرفته شده که اعصاب و وجدان ما را خراب می کند . از عکسها هم پیداست که چقدر این منطقه خشک و بی آب و علف است .
  دومین چیزی که امتحان کردم موردی بود که سالها با برخی از اعضای این ملت بحث داشتم و آنهم جهت دقیق قبله بود . مسجد قدیمی روستا دقیقا بر مدار قبله استوار بود و بس و مسجد جدید روستای ما دقیقا ۲۰ درجه انحراف دارد . هر چند در زمان ساخت بنده که از خدمت برگشته بودم بعنوان پیشنهاد ( با توجه به علاقه به جغرافیا ) گفتم که قبله شما درست نیست و بر طبق آیتمهایی که ما در جغرافیا خوانده ایم و علم نقشه شناسی باید کمی متمایل تر شود ولی برخی ها گوش نکردند .
  به هر حال قبله نمادی وحدت آمیز بیش نیست ولی برخی مسائل همیشه انسان را رنج می دهد
  باز هم سپاس از مطلب زیبا و بجایت .
  راستی یادم رفت بگویم که تبریکات بنده را بخاطر دریافت نشان از سایت معتبر گوگل پذیرا باشید هر چند دیر شده است ولی باز هم مبارک است .

  • درود جناب عبدالهی و سپاس از لطفتون
   حق باشماست، چون عکسهای جدید متعلق به بهار و تابستان ۹۰ هست منطقه رو خیلی خشک نشون میده. عکسهاس قدیمی علامرودشت متعلق به زمستان ۸۳ بود که منطقه سرسبز بود و دیدن اونا تو گوگل صفای بیشتری داشت.
   برای تعیین جهت دقیق قبله از این سایت استفاده کنید که با زوم روی یه نقطه میتونید جهت دقیق قبله را مشخص کنید.
   http://www.nojumi.org/farsi/qebleh/index.htm

 • جناب آقای دکتر
  با سلام
  نوافصاتی مشاهده گردید لطفا با دکتر علی نژاد مذاکره فرمائید
  باسپاس از تلاشهای جنابعالی

 • درود جناب کریمی
  از اطلاعاتی که در اختیارمان گذاشتی بسیار ممنونم

 • سلام هادی خان
  از اینکه به روز شدن تصاویر ماهواره ای را اطلاع رسانی کردید جای تشکر داره.امیدوارم موفق باشی.

 • سلام
  نقشه های قدیمی دهه ۴۰تا۶۰این شهرستان می تونم ازکجا گیر بیارم؟ کسی نداره؟البته وجود داره دست کسی دیدم لازمم نبود ازش نگرفتم البته نمی دونمم کی بود.ولی الان خیلی بش احتیاج دارم اگه کسی داره خبرم کنه. یکی مربوط به سال۴۳ بود ودیگری ۶۲

آخرین دیدگاه‌ها

پيام هاي لامرد نوشت

دسته ها